Carina esimene klaveritund

Ehkki pillimängu õppima asudes osutub tihti esimeseks valikuks kitarr, on Waikus siiski midagi enamat kui kitarrikool. Klaver kujutab endast klassikalist, mitmekülgsete võimalustega klahvpilli, mille abil muusikalist algõpet omandada.

Saame tuttavaks Carinaga, kes oli väiksena laste muusikakoolis küll klaverimängu varasemalt proovinud, kuid tõeline kirg muusika vastu on tekkinud temas hoopis kogetud elu jooksul.

26-aastaselt otsustas Carina asja uuesti kätte võtta ning alustas heliredelite ja noodikirja tundmaõppimist ning sõrmede ülessoojendamist Waikuse klahvpilliõppes koos juhendaja Neemega. Carina harjutab usinalt ka iseseisvalt

“Neeme on kannatlik, õpetajana väga positiivne, abivalmis ja põhjalik. Kui jääd segadusse, on Neeme valmis alati asjad uuesti üle kordama ja ette näitama,” jagub Carinal juhendaja Neeme kohta esimese tunni põhjal kiidusõnu. “Neeme motiveerib asja väga põhjalikul tasemel õppima ning muusika olemuse endale selgeks tegema.”

Klahvpill seostub meile tänapäeval eelkõige kontsertklaveri või pianiinoga, kuid mustvalge klahvistiku põhimõte on pika algupäraga. Samal loogikal toimivad näiteks orel, akordion ning süntesaator. Nii algas Carina klahvpilliõpe lihtsast 61-klahvilisest Casio süntesaatorist.

Waikuse juhtmõtteks on elukestev õpe. Pole mingit probleemi 26-aastaselt tavalise muusikaarmastajana klahvpilliõpet laste muusikakooli tasemel alustada. Klahvpillide õppimiseks piisab esmalt sellest, kui võtad meiega ühendust ja kuuled õppimisvõimalustest lähemalt.

Previous
Previous

Riigihümni variatsioonid elektrikitarril

Next
Next

Irise esimene kitarritund